مد و لباس

خوش تیپی و خوش لباسی با مطالب خواندنی وبلاگ مد و لباس

خطاي شايع در لباس پوشيدن

متناسب با قدتان بايد شلوار مناسب‌تان را انتخاب كنيد.اگر دوست داريد خوش تيپ به نظر بياييد، شلوارهاي خيلي بلند را با كفش‌هاي صاف جور نكنيد

 خوش‌تيپ شدن چه آسان

وقتي ستاره‌اي در تلويزيون يا در روي جلد روزنامه‌اي با لباس و تيپ خاصي ظاهر مي‌شود، گاهي از فردا همان لباس مد مي‌شود...

1. تقليد كوركورانه از لباس پوشيدن ستاره‌

 چشم‌بسته از مدل لباس و مو و آرايش ستاره‌ها پيروي كردن، اشتباه شماره يك به شمار مي‌آيد. چون ممكن است آن لباس به شما نيايد و با فرم بدني و شخصيت شغلي و اجتماعي شما مطابقت و هماهنگي نداشته باشد و آن مدل لباس پوشيدن در دنياي معمولي جالب و دلنشين نباشد. بهتر است به جاي آن لباس‌هايي بپوشيد كه به شما بيايد و مطابق ميل و سليقه شما باشد و در آن احساس راحتي كنيد و خود خودتان باشيد.

 . پوشيدن شلوارهاي خيلي بلند يا خيلي كوتاه

 اگر سري به فروشگاه‌هاي لباس بزنيد، انواع شلوارهاي جين و پارچه‌اي را خواهيد يافت كه بعضي خيلي بلند و بعضي خيلي كوتاه‌اند. متناسب با قدتان بايد شلوار مناسب‌تان را انتخاب كنيد.اگر دوست داريد خوش تيپ به نظر بياييد، شلوارهاي خيلي بلند را با كفش‌هاي صاف جور نكنيد چون هم جلوه زيبايي ندارد و هم لبه شلوار در تماس با زمين فرسوده و كهنه مي‌شود. شلوارهايي كه كوتاه‌تر از مچ پا مي‌ايستند نيز مناسب نيستند چون قدتان را كوتاه‌تر نشان مي‌دهند. بهترين قد شلوار، شلواري است كه تا قوزك پايتان را بپوشاند. آن را با هر كفشي جور كنيد، زيبا خواهد شد، دقت كنيد پايين شلوار بايد اندكي روي كفش‌تان بيفتد.

 3. استفاده از زيورآلات زيادي

 يك خانم خوش‌تيپ هميشه از زيورآلات اندكي در ميهماني‌هاي زنانه استفاده مي‌كند. اين روزها استفاده از طلا و جواهرات اصلي و بدلي مانند قديم رواج ندارد.شما تا مي‌توانيد زيورآلات كمتر، ساده‌تر و ظريف‌تر را انتخاب كنيد. اگر به يك ميهماني در طول روز دعوت شديد، يك گوشواره‌ حلقه‌اي يا دكمه‌اي كفايت مي‌كند. در ميهماني‌هاي بعدازظهراز گوشواره‌هاي بلندتر مي‌توانيد استفاده كنيد. اگر زيورآلات زيادي نداريد يا تهيه آنها برايتان دشوار است، به سراغ خريد ساعت‌هايي برويد كه طرح‌هاي نگين‌دار يا مرواريددار دارند وعلاوه بر ساعت بودن نقش زيورآلات را هم انجام مي‌دهند.

 4. پوشيدن لباس اسپرت با لباس رسمي‌و برعكس

 اگر محل كارتان تا ايستگاه مترو فاصله زيادي دارد و شما نمي‌توانيد با كفش رسمي ‌اين مسافت را طي كنيد، به فكر نيفتيد كه با كت و شلوار، كفش اسپرت بپوشيد. اين خطاي شماره چهار تيپ زدن است. هيچ‌وقت لباس اسپرت را با لباس و كفش رسمي‌نپوشيد. شلوار پارچه‌اي، كفش چرمي ‌مردانه و كت و شلوار پارچه‌اي از شما يك تيپ رسمي‌ مي‌سازد كه مناسب جلسات اداري  و مهماني‌هاي رسمي‌تر است ولي اگر مي‌خواهيد همراه همسرتان در تعطيلي آخر هفته به سينما يا پارك برويد و يا در يك مهماني خانوادگي خودماني شركت كنيد، شلوار جين، كفش اسپرت و يك دست پيراهن اسپرت هم مي‌تواند مناسب باشد.

 5. پوشيدن لباس‌هاي يلي تنگ يا خيلي گشاد

 اينكه شما لباسي از بهترين ماركي كه در بازار است، بخريد و بپوشيد و يا اينكه لباسي مطابق آخرين مد روز بپوشيد حتي اگر برايتان خيلي تنگ يا خيلي گشاد باشد، شما را گرفتار خطاي شماره پنج لباس پوشيدن مي‌كند. بهترين لباس، لباسي است كه جوري به تن شما بنشيند كه گويي براي شما دوخته شده است. فرم بدني‌تان را هنگام خريد لباس به‌ياد داشته باشيد و لباسي نخريد كه به تن‌تان زار بزند و يا نقص‌هاي احتمالي بدن شما را بيشتر نشان دهد.

 6. هميشه يك تيپ لباس پوشيدن

 كر مي‌كنيد فقط يك رنگ و مدل روسري به شما مي‌آيد و دست از روسري شالي و يا يك رنگ خاص بر نمي‌داريد و يا فكر مي‌كنيد اگر تيپ اسپرت بزنيد اطرافيان كه عمري شما را با تيپ رسمي ديده‌اند به شما با تعجب نگاه خواهند كرد، دست برداريد، قالب‌هاي قديمي‌را بشكنيد. مدل‌ها و رنگ‌هاي ديگر را تجربه كنيد. شايد بيشتر به شما بيايند. اگر هميشه از يك مغازه خريد مي‌كنيد، شجاعت به خرج دهيد و اين بار براي خريد لباس به فروشگاه‌هاي ديگر سر بزنيد. به طرز لباس پوشيدن روز در خيابان، محل كار، مجلات يا تلويزيون دقت كنيد و ايده‌هاي جديدي براي لباس پوشيدن بگيريد.

 7. پوشيدن رنگ‌هايي كه به شما نمي‌آيد

 رنگ سال بنفش است؟ مشكي است؟ زرد است؟ اصرار داريد حتي اگر اين رنگ‌ها به پوست شما نمي‌آيند آنها را بپوشيد؟ بهترين رنگ لباس رنگي است كه با رنگ پوست شما مكمل باشد. اگر شما لباسي به رنگي كه با پوست‌تان هماهنگي ندارد بپوشيد، ممكن است چين و چروك‌ها و خط و خطوط چهره‌تان بيشتر به چشم بيايند يا رنگ پوست‌تان را زرد و مرده نشان دهند. لباس‌هايتان را در رنگ‌هايي انتخاب كنيد كه در آن با طروات و سالم به نظر برسيد.

 8. رنگارنگ لباس پوشيدن

  در انتخاب تعداد رنگ‌هايي كه در لباس و كفش و روسري مانتو و شلوار وكت‌تان به كار مي‌بريد، دقت كنيد. جوري لباس نپوشيد كه وقتي كسي به شما نگاه مي‌كند، ياد رنگين كمان بيفتد. استفاده از حداكثر 3 رنگ لباس در يك سر تا پا مناسب است.

 . پوشيدن كفش‌هاي كثيف

 ايد خيلي به نظر پيش پا افتاده بيايد ولي پاپوش تميز يكي از اصل‌هاي مهم در خوش‌تيپي است. كفش چرمي ‌خاكي و واكس نخورده و يا كفش اسپرت گلي، حسابي شما را از چشم مي‌اندازد. به ياد داشته باشيد پاكيزگي ركن اول خوش‌تيپي است.

 10. پوشيدن جوراب با صندل

 اين خطا را اصلا مرتكب نشويد چون حسابي شما را بدتيپ مي‌كند. بايد صندل‌هاي تابستاني را بدون جوراب بپوشيد. صندل‌ها هم براي خنك‌تر و سالم‌تر بودن پاها در تابستان ساخته شده‌اند. جوراب مخصوص پوشيدن در كفش است. هيچ‌وقت كفش رسمي‌را بدون جوراب نپوشيد‌ و فراموش نكنيد كه آقايان خوش‌تيپ را از جوراب‌هايشان مي‌شناسند.

http://www.funpatogh.com/News/17201

 

 

 

 

 

 

 


نوشته شده در چهارشنبه 1390/1/24ساعت 22:19 توسط aseman790| (0) نظر


آخرين مطالب
» <-PostTitle->
Design By : Teblog